ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27.11.2015r
 
„Mój przyjaciel miś”
 
     
26 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizował i przeprowadził Klub Miłośników Książek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.
 
 
 
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.
 
Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom.. Wśród muzyki, misiowej poezji nie zabrakło głośnego czytania. Pani dyrektor przeczytała zebranym wzruszającą opowieść o brzydkim misiu. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.
 
/red. E.Biały/