„Spotkanie z Matematyką w Krakowie”.

    Dnia 15.10.2019 roku uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach odbyli wycieczkę do Krakowa. Tematem przewodnim wycieczki było : „Spotkanie z Matematyką w Krakowie”.

    Najpierw uczniowie brali udział w lekcjach w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie brali udział w „Poszukiwaniu zaginionej szkatułki”. Uczyli się orientacji w terenie za pomocą kompasu i mapy, a wykorzystując zdobyte umiejętności , odnajdywali szereg przygotowanych dla nich zadań, bazując na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadziły uczniów do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki….

    Następnie grupa udała się do centrum Krakowa, gdzie w ramach zajęć „Przemierzymy Kraków” odbyła wycieczkę na trasie od Wawelu do Dzielnicy Uniwersyteckiej. Zadania aktywizujące polegały na prowadzeniu doświadczeń poszukujących (przy pomocy kart pracy), przykładach ćwiczeń matematycznych z różnych epok – od renesansu po XXI wiek.

Uczniowie „przemierzyli”  ulicę Grodzką , Wawel , Dziedziniec , architektoniczną geometrię katedry na Wawelu, wzgórze wawelskie, ulicę Kanoniczną (zwłaszcza numer 25 i 13), Plac św. Marii Magdaleny, Rynek Główny (kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza) , Stary Rynek zwany Małym Rynkiem , na którym zakończyła się nasza wyprawa z nauką i historią .

    Zajęcia prowadzone przez Akademię Żakowską były zajęciami plenerowymi uwzględniającymi aktywne metody pracy i wymagały szczególnego zaangażowania ze strony uczniów.  Nasza młodzież dała radę ……  .Zajęcia dały uczniom dużo radości i satysfakcji. 

                                                                                                   Opracowanie: mgr Katarzyna Słupek Karpiel , mgr Ewa Piątek

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>