Od ziarenka do bochenka…

       9 października 2019r.  przedszkolaki z oddziałów 0a i 0b wraz z opiekunami udali się do mieszczącej się w Wierzchosławicach piekarni.

       Już na progu zostaliśmy przywitani przez Panią, która pokazała nam pomieszczenie gdzie znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Wchodząc tam, poczuliśmy ciepło i kuszący zapach wypieków. Nasza przewodniczka opowiadała, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się z kolejnymi etapami wypieku chleba. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na chleb. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego chleba. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas, gdy musieliśmy wracać do szkoły. Pięknie podziękowaliśmy naszej przewodniczce oraz załodze piekarni – głośno krzycząc „DZIĘKUJEMY”.

      Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Pytam…poznaję….podglądam- Kim będę gdy dorosnę…wielu z nich zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza. ..
      Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu Piekarni za możliwość przeprowadzenia takich zajęć.

Opracowanie: mgr Magdalena Sumara, mgr Anna Kozioł

<<<ZOBACZ GALERIE>>>