Odkrywamy Małopolskę – Wycieczka szlakiem krakowskich legend i obwarzanka.

Logo Małopolska

15 października 2021r. uczniowie klas: IV, V i VI w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa – Szlakiem krakowskich legend i Obwarzanka.

Po spotkaniu z przewodnikiem pod Wzgórzem Wawelskim, uczniowie zapoznali się z legendą „O księciu Kraku” i „O Wandzie”. Następnie  pod Smoczą Jamę przewodnik opowiedział legendę „O Smoku Wawelskim”. Traktem Królewskim uczniowie udali się w kierunku Rynku, przy którym znajdują się Sukiennice,  i Kościół Mariacki, a z nim związane są legendy, takie jak: „O Trębaczu i hejnale krakowskim” „O dwóch Braciach” – budowniczych, nierównych wież kościoła Mariackiego.

Na krakowskim rynku,  uczestnicy wycieczki dowiedzieli się dlaczego spacerują rycerze, zaklęci w krakowskie gołębie i kto to był Lajkonik, a także Pan Twardowski. 

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Ostatnią atrakcją wycieczki było Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie każdy z uczestników miał za zadanie wykonać własnoręcznie obwarzanka żeby po upieczeniu skosztować jak smakuje.

Po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem Starego Miasta przyszedł czas na posiłek. Po pysznym obiedzie , udali się w drogę powrotną do Wierzchosławic.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego oraz Wójtowi Gminy Wierzchosławice za możliwość uczestniczenia w wycieczce, w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

 

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>