ODKRYWAMY MAŁOPOLSKĘ – SZLAKIEM HOLOKAUSTU

Logo Małopolska

7 października 2021r. uczniowie klas: VIII w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Oświęcimia – Szlakiem Holokaustu oraz do Wadowic – śladami Jana Pawła II.

Wycieczka rozpoczęła się o zwiedzania obozu Auschwitz – Birkenau, gdzie uczniowie zapoznali się z pojęciem holokaustu, zwiedzili Miejsce Pamięci, będącego świadkiem nazistowskich zbrodni na Polakach, Żydach i innych narodowościach, zapoznali się z warunkami życia więźniów, ich kategoryzowaniu, przeprowadzanych eksperymentach, liczbie ofiar, ewakuacji obozu i wyzwoleniu, a także z życiorysami osób, będącymi więźniami obozu, a których to osoby zapisały się na kartach historii Polski.

Następnym punktem wycieczki były Wadowice, by odwiedzić miejsce kojarzone z osobą najsłynniejszego Polaka – Jana Pawła II.

Po pysznym obiedzie i oczywiście degustacji produktu regionalnego, słynnej Kremówki Papieskiej, udali się w drogę powrotną do Wierzchosławic.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego oraz Wójtowi Gminy Wierzchosławice za możliwość uczestniczenia w wycieczce, w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

GALERIA ZDJĘĆ