MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

         W dniu 6 grudnia 2022r. uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do pizzerii Pietro Party w Czarnej, na spotkanie z Mikołajem. 

        Na miejscu dzieci miały możliwość zobaczyć szopkę, w której znajdują się figury Świętej Rodziny. Zobaczyły również zwierzątka w mini zoo: kucyka, alpaka oraz króliczki.

        Następnie wzięły udział w warsztatach kulinarnych, własnoręcznie wykonały pizzę, która została upieczona w piecu opalanym drewnem. Świeże ciasto, naturalne składniki, aromatyczne sosy – stworzyły znakomity smak pizzy, której nie można było się oprzeć. Po degustacji pizzy uczniowie z radością uczestniczyli w zabawie tanecznej. Wzięli także udział w konkursie plastycznym pt: „W oczekiwaniu na święta”. Nagrodzone dzieci otrzymały puzzle oraz vouchery na pizzę.

       Jednak od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą. Spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Mikołaj przybył białą limuzyną. Dzieci z entuzjazmem przywitały gościa piosenką oraz zaprosiły go do wspólnego tańca. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok odwiedzi wszystkie dzieci. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy oraz dyplomy.

      Wizyta w Pietro Party przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dostarczyła wiele emocji i wrażeń. Dzieci wróciły szczęśliwie do szkoły pełne wrażeń i wspaniałych wspomnień.