MAMY MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Aleksandra Piwowarczyk i Zuzanna Drobot

Mistrzyniami Województwa Małopolskiego

W dniu 9 maja w Tuchowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Judo w kategorii dzieci i młodzików. W turnieju wzięło udział 155 zawodników z 25 klubów z 7 województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego oraz zawodnicy z Ippon MC „Weselka” Lwów (Ukraina). Nasza 13 osobowa reprezentacja wywalczyła aż 11 medali, a drużynowo w kategorii dzieci zajęła wysokie 4 miejsce.

W kategorii dzieci najlepiej spisała się Zuzanna Drobot 33 kg, która wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Małopolskiego. Srebrne medale zdobyli Amelia Nosek 30 kg, Jakub Solak 48 kg. Brązowe medale wywalczyli Emilia Jagiełło 36 kg, Jakub Świerczek 33 kg, Miłosz Gibała 30 kg, Klaudia Kordela 30 kg,Kacper Kosman 48kg. 5 miejsce zajęli Aleksander Walkiewicz 33 kg i Kamil Gniadek 30 kg.

W kategorii młodziczek Aleksandra Piwowarczyk nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Wygrała wszystkie swoje pojedynki w pięknym stylu przed czasem i zdobyła złoty medal w kategorii wagowej 48 kg. Na drugim miejscu podium stanęła Oliwia Nosek 40 kg, a trzecie miejsce zdobył Marcin Zwierzyński 38 kg.                   / red.Paweł Kita/