KARNAWAŁ 2022 W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

„WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!” – takie hasło przyświecało zabawie karnawałowej, która miała miejsce 21 lutego 2022r. ,u grupy przedszkolnej w naszej szkole. 

Bal Karnawałowy to niezwykłe wydarzenie wyczekiwane przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, ponieważ dostarcza im wielu przeżyć i radości. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje stroje.

Niezliczone księżniczki, czarownica, policjanci, kotek, gepard, super bohaterowie, pirat, a także inne karnawałowe postacie zagościły na kilka godzin do grupy przedszkolnej.

Dzieci brały udział w różnych grach i zabawach. Nabywały umiejętności odgadywania tytułów bajek na podstawie kilku podanych haseł i rekwizytów, wykazywały się sprytem i ćwiczyły refleks podczas konkurencji, np.: „Zwinne ręce”, „Gdzie jesteś Kopciuszku?”, „Taniec na gazecie”, itp.

Rytmy samby, makareny porywały wszystkich do tańca, a przerwę od szaleństwa na parkiecie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.