W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

21.10.2016r.

Nasza szkoła nie tylko uczy i wychowuje ale także dba o bezpieczeństwo dzieci między innymi poprzez podejmowanie różnorakich działań profilaktycznych. W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA, który ma na celu zwiększenie świadomości dzieci odnośnie zachowania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

We wrześniu nasi uczniowie spotkali się także z przedstawicielami tarnowskiej policji oraz… mrówką, którzy w ramach akcji BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKAMI przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W czasie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe zaś pierwszaki ruszyły na skrzyżowanie, gdzie mogły w sposób praktyczny przećwiczyć właściwy sposób przechodzenia przez jezdnię.

W październiku odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne – tym razem o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z naszymi milusińskimi rozmawiali przedstawiciele policji i straży pożarnej oraz wójt gminy Wierzchosławice – pan Zbigniew Drąg. Zostały również rozdane odblaskowe kamizelki, breloki i inne gadżety. /red.W.Koźluk/

FOTORELACJA