PODSUMOWANIE KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA”

27.11.2016r.

W listopadzie odbył się apel podsumowujący tegoroczną edycję konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA. Akcja, mająca formę konkursu, ma na celu zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Niezwykle ważne jest także uświadamianie dzieci odnośnie zachowania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

We wrześniu nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami tarnowskiej policji oraz… mrówką, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały również elementy odblaskowe zaś pierwszaki ruszyły na skrzyżowanie aby przećwiczyć właściwy sposób przechodzenia przez jezdnię.

W październiku odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne – tym razem o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z naszymi milusińskimi rozmawiali przedstawiciele policji i straży pożarnej oraz wójt gminy Wierzchosławice – pan Zbigniew Drąg. Zostały również rozdane odblaskowe kamizelki, breloki i inne gadżety.

Podczas listopadowego apelu podsumowującego akcję, mieliśmy okazję podziwiać odblaskowy pokaz mody (każda z klas przygotowała strój i ubrała w niego swojego modela). Następnie starsze dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą w odblaskowym quizie zaś młodsze przetestować znajomość znaków drogowych.

W ramach akcji ODBLASKOWA SZKOŁA odbył się również szkolny konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Poniżej prezentujemy jego wyniki:

KLASY 0 – III

I miejsce – Daria Wilk – kl. IIA

II miejsce – Julia Rzepecka – kl. IIIA

III miejsce – Sandra Bysiek – Świetlica

Wyróżnienie:

Izabela Bogusz, Nina Witek i Aleksandra Szymoniak – kl. IIA

Gaja Raczkowska – kl. IIB

Gabriel Boryczka – kl. IIIB

 

KLASY IV – VI

I miejsce – Julia Davis – Świetlica

II miejsce – Kinga Krużel – kl. IVB

III miejsce – Nadia Karpiel – kl. IVB

Wyróżnienie :

Natalia Jurkiewicz i Emilia Zabawa – kl. IVB

 

PODSUMOWANIE KONKURSU – FOTORELACJA

POZOSTAŁE ZDJĘCIA ZWIĄZANE Z AKCJĄ