„Noc w szkole”

  Realizacja  programu wychowawczego i forma szkolnej integracji uczniów.

      W dniu 23 lutego 2019r. uczniowie  klas I-III spędzili noc w szkole. Na początku odbyły się gry i zabawy sprawnościowe. Poszczególne drużyny rywalizowały miedzy sobą. Było dużo śmiechu i zabawy. Następnie po zapadnięciu zmroku uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe i doświadczali jak polepsza się bezpieczeństwo pieszego w nocy , kiedy wyposażony jest w kamizelkę odblaskową w  ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Bądźmy widoczni”.

Następnie  –  uczniowie wybrali się na nocne podchody –  rozwiązując zagadki i wykonując zadania specjalne. Była to gra w poszukiwanie skarbów. Dzieciom towarzyszyły niesamowite emocje, ponieważ wszędzie było ciemno a  do oświetlenia drogi używali  jedynie latarek.  Po zakończeniu poszukiwań, wyłonieniu zwycięzców odbyła się toaleta wieczorna, „piżamkowanie” i zajmowanie pozycji do spania. Następnie seans filmowy – bajka dla dzieci. Panowała wspaniała atmosfera – w końcu dzieci usnęły i grzecznie dospały do poranka kiedy to odebrali ich rodzice.

Opiekunowie; Magdalena Sumara, Marta Synowiec, Elżbieta Biały, Anna Rajski, Lidia Frąc, Kinga Gajdosz, Marta Kuciewicz- Lubera,  Wojciech Siedlik, Małgorzata Szymoniak, Agnieszka Kura.

Dziękujemy również wolontariuszkom z klas starszych, które dzielnie wspierały nauczycieli w ich zadaniach.

     

     

 <<<Galeria zdjęć z wydarzenia>>>