Nasza szkoła wyróżniona tytułem „Szkoła w Chmurze”

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, otrzymała od firmy Microsoft tytuł „Szkoła w Chmurze”, za działalność na rzecz rozwijania kompetencji cyfrowych u uczniów i nauczycieli.
Wprowadzenie Microsoft Office 365, jako jednorodnej platformy zdalnego nauczania dla uczniów klas 4-8 już w kwietniu 2020, umożliwiło nauczycielom i uczniom darmowy dostęp do wszystkich aplikacji Microsoft dla Edukacji. Od prawie trzech miesięcy korzystamy z bezpiecznej platformy – prowadziliśmy lekcje w czasie rzeczywistym, dzieliliśmy się materiałami multimedialnymi, współtworzymy dokumenty szkolne, kontaktujemy się z zespołami klasowymi i nauczycielskimi, prowadzimy wideo-konferencje Rady Pedagogicznej – współpracujemy on-line.
Udział szkoły w programie Microsoft dla Edukacji znacznie ułatwia nauczanie zdalne, współpracę i komunikację oraz zarządzanie całym zespołem szkolnym. Co więcej, zapewnia dostęp do szkoleń, warsztatów i kursów on-line, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych oraz programów dedykowanych szkołom i nauczycielom.