Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Wierzchosławice otrzymała od państwa wsparcie finansowe dla Szkoły Podstawowej im. 100 -lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach w wysokości 80 700 zł. Na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży Gmina Wierzchosławice wniosła środki własne w wysokości 12 641,10 zł.

Dla naszej szkoły zostało zakupione następujące wyposażenie:

·        podstawowe: drukarka 3D, filamenty, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami;

·        dodatkowe: Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowanie wspierającymi ich funkcjonowanie – 3 zestawy, łącznie 20 sztuk, 4 roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, dyktafon, mikser dźwięku, szafkę zamykaną i greenscreen.

 

Zakupione wyposażenie będzie  wykorzystywane zarówno podczas zajęć przedmiotowych oraz zajęć dodatkowych , w tym np. kółek zainteresowań.