IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

       4 października 2019r. obchodziliśmy w szkole macierzystej i szkole filialnej  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta z jednej strony zachęca  wszystkich do przypomnienia  sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a  z drugiej ma uświadomić jej niezbędność  w życiu codziennym.

      W tym dniu specjalnie do tego powołane  komisje  przeprowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Przystąpili do nich uczniowie z klas III –VIII oraz 5 osób dorosłych. Wszyscy uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia ”.Warto nadmienić , że tabliczkowe zmagania odbywały się również w języku angielskim.

     Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie,  zachęcając  ich do poznawania matematyki oraz sprawnego stosowania  tabliczki  mnożenia. Codziennie korzystamy z umiejętności posługiwania się działaniami na liczbach – podczas liczenia kieszonkowego, robienia zakupów, sprawdzania czasu… Dlatego warto znać tabliczkę mnożenia!

Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie; aktywnie i  z entuzjazmem uczestniczyli w zabawach i rywalizowali  między sobą. Uczniowie samodzielnie przygotowali plansze z tabliczką  mnożenia (ciekawie ją dekorując) i zadawali do rozwiązania kolegom z innych klas.  

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i  wszystkim uczestnikom matematycznej imprezy.  Dziękujemy koleżankom za pomoc  w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.